Komende evenementen

Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Brussel: Conferentie “Stop militarisering”

mei 14 @ 19:00 - 21:00

VREDESCONFERENTIE

Woensdag 14 mei 2025  19-21u

Plaats: De Markten, Oude Graanmarkt 5 1000 Brussel

 

 

Organisatoren: Vrede vzw, Vredesactie, Intal, Pax Christi Vlaanderen, CNAPD, CLP-KVD

Programma:

19u: Welkom

19u10: Voorstelling van het manifest: “Stop militarisering” (De tekst is hier beschikbaar)

  • Analyse en gevolgen van de militarisering, geostrategische context en militaire plannen van de regering – Samuel Legros (CNAPD)
  • De nood aan alternatief veiligheidsbeleid – Orry Van de Wauwer (Pax Christi Vlaanderen)

19u30: Hoe de media omgaan met de militarisering – Gabrielle Lefèvre (voormalig journaliste Le Soir)

19u40: Reacties van het middenveld:

  • Marie-Hélène Ska (CSC)
  • Nadia Cornejo (Greenpeace)(Verdere namen volgen)

20u: Korte pauze

20u10: Hoe de beweging tegen de militarisering versterken?

  • opmerkingen en bedenkingen bij manifest
  • Hoe de impact van de vredesbeweging verhogen? Welke acties?

20u50: Slotwoord

 

Achtergrond:

De regering wil nog dit jaar de militaire uitgaven met jaarlijks meer dan 4 miljard laten stijgen. Terwijl er al een bezuinigingsbeleid op de sporen is gezet, komt er een defensiefonds om de bewapening te financieren met de hulp van overheidsactiva. Om de bevolking te overtuigen mee te stappen in deze militarisering wil de regering werk maken van een nieuwe zogenaamde ‘veiligheidscultuur’.

Verschillende organisaties van de vredesbeweging in België hebben een manifest opgesteld dat de basis moet vormen van de nieuwe campagne: ‘stop militarisering’. Ze waarschuwen voor de gevolgen van het militarisme en pleiten voor een alternatieve veiligheidspolitiek gebaseerd op actieve diplomatie die de-escalatie en de versterking van het multilateraal rechtssysteem beoogt. Een systeem waarin de veiligheid van de ene niet ten koste van de andere mag gaan.

We nodigen iedereen die de stijging van de militaire uitgaven in vraag stelt en wil meewerken aan de versterking van de campagne tegen de militarisering om deel te nemen aan de vredesconferentie waar het manifest “Stop militarisering” zal worden voorgesteld. De conferentie vormt een gelegenheid om inzichten, commentaren en voorstellen uit te wisselen met sociale partners en het aanwezige publiek over hoe we het verzet tegen het kortzichtig militarisme zo massaal en effectief mogelijk kunnen organiseren.

Gegevens

Datum:
mei 14
Tijd:
19:00 - 21:00